czwartek, 14 marca 2013

Kreatywność u dzieci

Życie Twojego dziecka stanie się ciekawsze, jeśli zachęcisz je do rozwijania swojej pasji. Pozwól puścić dziecku wodze fantazji oraz pobudzić kreatywność poprzez wzięcie udziału w szeregu warsztatów, zajęciach, konkursach i wydarzeniach kulturalnych. Dziecko posiadające pasję łatwiej uczy się właściwych postaw i zachowań, optymalniej rozwiązuje problemy, radzi sobie w szkole oraz podejmuje decyzje istotne dla niego w życiu. Wykorzystując jego kreatywność, jako rodzice jesteśmy w stanie wpłynąć na jego osobowość, otworzyć przed nim drzwi do zupełnie innego świata, w którym pierwszorzędne miejsca zajmują niebanalność oraz proza życia. Kreatywność jest cechą wrodzoną, musi być stale pobudzana po to, aby możliwe było odnoszenie przez dziecko sukcesów.

W szkołach kreatywność jest cały czas rozwijana, jednak większość uczniów traktuje zajęcia odbywające się jako obowiązek, który musi być wykonywany jedynie w takim stopniu jak wymagają tego nauczyciele. Nie wynika to z braku chęci, ale jest efektem braku pomysłu lub motywacji. Poza tym, ciekawość dzieci nie jest zaspakajana w całości. Dlatego świadomi rodzice muszą postarać podtrzymywać zainteresowanie dzieci oraz pobudzać w nich chęć do odkrywania świata.

Wszelkie działania zmierzające ku temu powinny rozpocząć się już w okresie niemowlęcym poprzez kupowanie odpowiednich zabawek jak
klocki Lego Wrocław. Rodzice powinny także odpowiednio wcześniej odwiedzać miejsca, w których jest sprzedawany asortyment dziecięcy, niekoniecznie udając się do sklepów stacjonarnych, ale sprawdzić ofertę dostępną w sieci. Sklep internetowy dla dzieci oraz sklep modelarski z pewnością będą w stanie zaspokoić najśmielsze oczekiwania rodziców.


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Pasji Dzieci oraz rozwijania umiejętności i cech przydatnych w życiu Twojego dziecka zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego bloga, którym jest skarbnicą wiedzy. Zachęcamy Cię do wzięcia udziału w dyskusjach, które okażą się dla Ciebie i dla Twojego dziecka źródłem doświadczeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz